AcasăEvenimentSportFOTBAL - MECI AMICAL: Minerul Cavnic - Sport Team Baia Mare 2-4

FOTBAL – MECI AMICAL: Minerul Cavnic – Sport Team Baia Mare 2-4

Vineri de la orele 17.00, pe terenul din Cavnic s-a desfăşurat meciul amical de fotbal dintre Minerul din localitate şi Sport Team Baia Mare, o noua echipă de old-boys, înfiinţată în luna martie 2012.

Jocul a fost foarte disputat, întrucât echipa din Cavnic care activează în Liga a-IV-a, a forţat deschiderea scorului încă de la începutul meciului având trei ocazii clare de a marca prin Şomcutean, Pavel şi Karpacs, însă aceştia n-au reuşit să-l învingă pe portarul Radu Pustai. Contrar cursului jocului, echipa Sport Team reuşeşte să deschidă scorul prin Sorin Zete, în min. 40.După pauză, echipa din Baia Mare mai înscrie prin Gheorghe Tomoiagă, Daniel Gheighiş şi Sorin Bozântan (0-4), iar echipa gazdă prin Alexandru Şomcutean şi prin Mihai Pavel, care în minutul 50 la scorul de 0-1, ratează în prealabil o lovitură de la 11 m, apărată de Radu Pustai.

Echipele:

Minerul Cavnic: R.Tecar, E. Goloman, R. Gyorfi, M. Karpacs, A. Nyerjak, A. Demian, A. Şomcutean, A Puha, M. Pavel, E. Puşcaş şi N. Rai.

Sport Team: R. Pustai, D. Gheighiş. S. Bozântan, V. Terec, C. Gheighiş, F. Miclăuş, B. Trif, D. Lupşe, G. Tomoiaga, A. Gavrilă şi S. Zete. Au mai jucat: I .Marchiş, C. Bărbos şi A. Costin. De la această partidă au lipsit jucătorii: R. Pop Popescu, I. Mihalca şi A. Mihalca .

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Goteciuc, Eugen Sitar şi Simona Rai.

Următoarele meciuri al echipei Sport Team vor fi cu echipa juniori de pe locul întâi din Liga a IV-a, Xela Asten Tăuţii Măgherăuş şi Dinamo Tg. Lăpuş.