AcasăEvenimentSportFOTBAL. MECI AMICAL - Confruntare între juniorii și seniorii de la Minerul...

FOTBAL. MECI AMICAL – Confruntare între juniorii și seniorii de la Minerul Baia Mare

FOTBAL. MECI AMICAL Pe Stadionul “Viorel Mateianu” sâmbătă, 22 iulie, echipa Minerul Baia Mare a susținut un joc amical cu grupa de juniori A din cadrul clubului.

S-au jucat doua reprize a câte 35 de minute, fiind rulat tot lotul avut la dispoziție.

Meciul a fost câștigat de echipa de seniori cu scor final 7-3, la pauză scorul fiind 2-1.

În urma acestui joc, antrenorii de la echipa de seniori au luat decizia ca doi dintre jucători să continue pregătirile, urmând ca în zilele următoare să ia o decizie legată de jucătorii care vor rămâne în lot.