AcasăEvenimentSportFOTBAL - Meci amical. A.S. Săcălăşeni - Sport Team Baia Mare 0-2...

FOTBAL – Meci amical. A.S. Săcălăşeni – Sport Team Baia Mare 0-2 (0-1)

Vineri 20 mai 2016, pe terenul din Săcălăşeni, s-a desfăşurat partida amicală de fotbal, dintre noua echipă înfiinţata la nivelul comunei Săcălăşeni, de către jucătorul Virgil Raţiu şi echipa de fotbal old-boys Sport Team Baia Mare.

Meciul s-a desfăşurat pe un teren foarte bun, (administrat de acelaşi jucător) şi a fost foarte disputat, gazdele având în componenţă jucători selecţionaţi la nivelul comunei, au încercat să deschidă scorul cât mai repede, însă cei care înscriu chiar la începutul primei reprize, sunt oaspeţii prin Bogdan Bîrle, în urma unei pătrunderi la o pasă în adâncime, spre poarta apărată de Bogdan Roman şi şutează pe lângă acesta.(0-1)

Până la pauză cei care au mai multe ocazii de a marca sunt tot gazdele, însă portarul echipei vizitatoare, Darius Mihuţ fiind în formă, a reuşit până la pauză, să menţină rezultatul pozitiv pentru cei din Baia Mare.

După reluarea jocului, ambele echipe ratează faze clare de a marca, multe şuturi fiind în mare parte pe lângă porţile celor doi goalkeeperi.

În minutul 70, la o fază poziţională spre poarta echipei din Săcălăşeni, mijlocaşul Rareş Pop-Popescu, pasează foarte bine la Cristian Bărbos care, de pe partea stângă de atac de la aproximativ 15 m., şutează puternic în dreapta portarului Bogdan Roman şi scorul devine 0-2.

Ultimele 20 de minute din meci, gazdele se resemnează cu scorul pe tabela de marcaj, iar cei de la Sport Team mai ratează prin Japo Lukacs, o ocazie clară de a marca, portarul Bogdan Roman respingând mingea în extremis.

Arbitrajul a fost asigurat de către Denis Ardelean, Cătălin Erdei şi Alexandru Oşan.

Echipele:
A.S. Săcălăşeni: Bogdan Roman, Răzvan Roman, Ivan Matişan, Ionuţ Avram, Aurelian Marchiş, Marin Avram, Dorin Avram, Cristian Simion, Virgil Raţiu, Cristian Cozma, Cosmin Pop, Andrei Mare, Raul Sabo, Cătălin Maur, Olimpiu Rus, Florin Dănilă, Andrei Ţânţă şi Codrin Conţ.

Sport Team: Darius Mihuţ, Edi Costin, Ionuţ Pop, Cristian Bogdan, Vasile Terec, Ionuţ Şimon, Cristian Bărbos, Japo Lukacs, Rareş Pop-Popescu, Florin Florea, Bogdan Bîrle, Gavrilă Alin, şi Ioan Marchiş.