AcasăEvenimentSportFOTBAL: Mass Media Baia Mare - Sport Team Baia Mare 3-4 (2-1)

FOTBAL: Mass Media Baia Mare – Sport Team Baia Mare 3-4 (2-1)

Vineri 24 august 2012, pe stadionul ”Viorel Mateianu” s-a desfasurat partida amicala de fotbal old-boys dintre echipele Mass Media Baia Mare si Sport Team Baia Mare, scor final 3-4 (la pauza 2-1). Avand în vedere terenul foarte bun, ambele echipe au prestat un joc bun, iar primii care inscriu în minutul 15, sunt cei de la Sport Team, prin Daniel Luputi în urma unei lansari de la mijlocul terenului de la Rares Pop Popescu, printre fundasii centrali de la Mass Media: (0-1).

În minutul 35 inscriu si cei de la echipa gazda prin Tibor Kosa, care în urma unor driblinguri repetate în careul advers, reuseste egalarea printr-un sut plasat pe langa portarul Radu Pustai.(1-1) În continuare meciul devine tot mai disputat si cei de la Mass Media inscriu din nou în minutul 43 prin Daniel Pop, care transforma o lovitura libera de la aprox. 20 metri direct în vinclul portii celor de la Sport Team si preiau conducerea (2-1), scor cu care se termina prima repriza.

Dupa reluarea jocului echipa Sport Team schimba atacantii în urma unor accidentari si reuseste sa egaleze (2-2), în minutul 60 prin acelasi Daniel Luputi, dupa aceeasi tip de faza ca în prima repriza, în urma unei pase primite de la Cristian Barbos.

Imediat dupa golul primit echipa gazda beneficiaza de o lovitura de la 11 metri în urma unui fault comis de Alexandru Mihalca si preia conducerea(3-2), prin golul inscris de Tibor Kosa, în minutul 65.

Dupa lovitura de pedeapsa, echipa oaspete reuseste sa puna stapanire pe joc si inscrie de doua ori prin Rares Pop Popescu, care dribleaza mai multi aparatori de la Mass Media, chiar si portarul Marius Pricop, reusind egalarea (3-3), in minutul 82 si prin Daniel Gheighis, în minutul 85, care în urma unei incursiuni pe partea stanga a terenul, reuseste sa trimita balonul pe langa portarul echipei gazda ducand scorul la 3-4, scor cu care se termina meciul.De mentionat ca, ambii portari s-au remarcat la cate 2-3 faze de “unul contra unul”.

Arbitraj foarte bun asigurat de Cristian Codrea, Dana Marchis si Bogdan Hossu.

Echipele:

Mass Media: Marius Pricop, Edy Costin, Tibor Kosa, Florin Andreicut, Vasile Ilut, Csaba Domokos, Marius Pricop II, Mandicescu Virgil, Radu Bogdan, Adrian Bogdan si Daniel Pop.Au mai jucat:Cosmin Mesaros, Alexandru Stanicica, Mircea Grumaz si Arnold Kiss-Kasza.

Sport Team: Radu Pustai, Daniel Gheighis, Vasile Terec, Florin Miclaus, Daniel Lupse, Cristian Barbos, Rares Pop Popescu, Ioan Mihalca, Norby Szopko si Bogdan Trif.Au mai jucat: Gavrila Alin, Ioan Marchis, Alexandru Mihalca si Adrian Costin.