AcasăEvenimentSportFotbal. Liga a IV-a. Seria Sud. Spicul Ardusat este lider pentru moment

Fotbal. Liga a IV-a. Seria Sud. Spicul Ardusat este lider pentru moment

Astazi s-au disputat inca trei partide din etapa a patra a ligii a patra, seria sud. Asten Xela Baia Mare a intalnit Unirea Sisesti. Gazdele au condus cu 1-0, la pauza. Oaspetii au revenit si au condus cu 3-1. Culmea este ca Xela a intors rezultatul si a condus cu 4-3. La acest scor, gazdele au ratat si o lovitura de la 11 metri. In final, sisestenii s-au impus cu 6-4. La Satulung, “minerii” din Cavnic au deschis scorul, gazdele castigand in final la scor. Spicul Mocira a castigat la scor in fata celor de la Gloria Renel, desi la pauza rezultatul era egal. Sambata, Spicul Ardusat a castigat in deplasarea de la FC Viorel Mateianu, cu 4-2, meci disputat pe terenul din Baita.

*Rezultate inregistrate sambata si duminica

FC Viorel Mateianu – Spicul Ardusat 2-4 (2-2)

Asten Xela Baia Mare – Unirea Sisesti 4-6 (1-0)

Vectrix Satulung – Minerul Cavnic 5-1 (3-1)

Spicul Mocira – Gloria Renel 6-2 (2-2)

Ultimele jocuri se vor disputa miercuri 14 septembrie: Orizont Lapusel – Progresul Somcuta, CS Universitar 2 Baia Mare – Eaton Farcasa si Lapusul Targu Lapus – Unirea Seini.

Clasament provizoriu:
1.Spicul Ardusat 4 3 1 0 17-8 10 (+7)
2.Progresul Somcuta Mare 3 3 0 0 24-2 9 (+3)

3.Unirea Sisesti 4 3 0 1 14-12 9 (+3)
4.Unirea Seini 3 3 0 0 11-4 9 (+6)
5.Eaton Farcasa 3 3 0 0 8-3 9 (+3)
6.CS Universitar 2 Baia Mare 3 2 1 0 15-4 7 (+1)

7.Minerul Cavnic 4 2 0 2 6-7 6 (0)
8.Vectrix Satulung 4 1 1 2 12-10 4 (-2)

9.FC Viorel Mateianu 4 1 1 2 5-7 4 (-2)
10.Gloria Renel Baia Mare 4 1 0 3 9-14 3 (-3)
11. Spicul Mocira 4 1 0 3 7-14 3 (-3)

12.Orizont Lapusel 3 0 0 3 3-10 0 (-3)
13.Lapusul Tg. Lapus 3 0 0 3 4-18 0 (-3)
14.Xela Baia Mare 4 0 0 4 8-30 0 (-6)

Etapa 5 (17/18 septembrie): Unirea Seini – Spicul Mocira; Gloria Renel – Vectrix Satulung; Minerul Cavnic – Asten Xela Baia Mare; Unirea Sisesti – Orizont Lapusel; Progresul Somcuta – FC Viorel Mateianu Baia Mare; Spicul Ardusat – CS Universitar 2 Baia Mare; Eaton Farcasa – Lapusul Targu Lapus.