AcasăEvenimentSportFotbal. Liga a II-a. Nu reușesc să scape de grijile retrogradării! ...

Fotbal. Liga a II-a. Nu reușesc să scape de grijile retrogradării! FC Olt – FCU Maramureş 3-1 (1-0)

FC Maramureş Universitar Baia Mare a pierdut partida disputată astăzi, în deplasare, împotriva echipei FC Olt, una din codașele clasamentului. Mult așteptatele puncte izbăvitoare, care să-i scape pe băimăreni de grijile retrogradării, întârzie să apară. Și tare ne temem că vor trebui să mai aștepte o vreme, având în vedere valoarea adversarului din următoarea etapă. Bine ar fi să vină și mai târziu, dar nu, Doamne ferește, după încheierea ediției.
Oltenii au deschis scorul în finalul primei părţi a jocului, prin Andrei David. Apoi, în repriza secundă, Pavel şi Bancu au majorat diferenţa, 3-0 în minutul 77.
Băimărenii au reuşit să înscrie golul de onaore cu 3 minute înainte de fluierul final, prin Roman. În urma acestui eşec, băimărenii rămân pe 11 în clasament, cu 25 de puncte.