AcasăEvenimentSportFOTBAL.LIGA A 2-A. Baia Mare a venit cu un punct de la...

FOTBAL.LIGA A 2-A. Baia Mare a venit cu un punct de la Tărlungeni

Chindia Târgovişte este noul lider al Seriei 2 din Liga 2, după ce a reuşit scorul zilei, 7-0 pe teren propriu cu Metalul Reşiţa.

Gazdele au condus cu 3-0 la pauză, prin golurile marcate de Neguţ, Cherchez şi Costache, iar în partea a doua, Popa a reuşit o dublă şi a închis definitiv meciului.

Târgoviştenii au mai înscris de două ori în ultimele zece minute, prin Honciu şi Vătavu, stabilind astfel rezultatul final.

În aceeaşi serie, CSM Râmnicu Vâlcea şi FCM Baia Mare, ambele în inferioritate numerică, au obţinut remize în deplasare, cu U Cluj, respectiv Unirea Tărlungeni. În urma acestor rezultate, Gaz Metan Mediaş, învingătoare marţi cu FC Braşov, scor 2-1, a trecut pe locul 2 în clasament.

Unirea Tărlungeni – FCM Baia Mare 0-0
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); Asistenţi: Imre-Laszlo Bucşi (Sfântu Gheorghe) şi Adrian Mărginean (Aiud).

Unirea: Perianu – Vlăsceanu, Forika, I. Şerban, Burlacu – G. Monea, Minciună, M. Popescu S. Marin (cpt.) – Petra – A. Damian
Rezerve: Mihok – Seb. Bucur, C. Păduraru, Potecu, Cr. Cocan, Vasilori, Petrean
Antrenor: Dan Bona

Baia Mare: Ormenişan – Bg. Străuţ, Daminuţă, Fl. Ilie (cpt.), Buşu – D. Munteanu, Codoban – Păcurar, Vasilache, Balaure – Cârjan
Rezerve: Bota – Duruş, Sg. Oltean, E. Dică, C. Sîrbu, Jurj, M. Deac
Antrenor: Dorin Toma

Min 85 Petra este înlocuit cu Petrean

Min 75 Monea este înlocuit cu Vasiloi

Min 67 Vasilache vede al doilea galben după un fault la mijlocul terenului şi este eliminat

Min 65 Cârjan este schimbat cu Deac

Min 53 Balaure este înlocuit cu Sîrbu

Min 51 În urma unui corner, Forika reia din şase metri cu capul în plasa laterală

Min 45 Ormenişan reţine şutul deviat al lui Burlacu, de la marginea careului mare

Min 32 Un meci de uzură la Tărlungeni, unde şutul lui Codoban, care a trecut peste poartă, de la 20 de metri, a fost singura ocazie de gol până în prezent