AcasăEvenimentSportFotbal internaţional - Mutu, gol și penalti, dar nu a fost de-ajuns!

Fotbal internaţional – Mutu, gol și penalti, dar nu a fost de-ajuns!

Atacantul echipei Cesena, Adrian Mutu, a înscris un gol şi a obţinut un penalti în meciul pierdut, joi seară, în deplasare, scor 2-3, în faţa formaţiei Lazio Roma, confruntare în care gazdele au revenit după ce au fost conduse la pauză cu 2-0 şi deşi se aflau în inferioritate numerică.

Mutu, integralist la Cesena, a marcat în minutul 13, iar în minutul 32 a fost faultat în careu de Konko, ceea ce a atras eliminarea jucătorului de la Lazio şi acordarea unui penalti pentru oaspeţi. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Iaquinta. Pentru Lazio Roma au înscris Hernanes ’52, Lulici ’60 şi Kozak ’63. Adrian Mutu a primit un cartonaş galben, în minutul 73.

Fundaşul Ştefan Radu a lipsit din lotul echipei Lazio pentru acest meci contând pentru etapa a XXIII-a a campionatului Italiei, el fiind în continuare accidentat.