AcasăEvenimentSportFotbal feminin. Liga I. Seria Vest: Independenta Baia Mare - Motorul Oradea...

Fotbal feminin. Liga I. Seria Vest: Independenta Baia Mare – Motorul Oradea 1-1 (1-0)

Au marcat : Ionela Vidican(Independenta) respectiv Kovacs Edina(Motorul)

Echipe:

Independenta Baia Mare:

Ana Matesan,Monica Filep,Ligia Muntean,Florica Codrea(cap) ,Irina Codrea,Dana Pauseniuc,Diana Pop,I.Vidican,Cr.Peride,Andreea Pop,Fl.Canalos,A.Berintan,Ielenschi Anca,Alex.Buia,Diana Ardelean

Antrenor – Vasile Stenicica, presedinte Marcel Popa

Motorul Oradea : Cioara,Varga,Lacatus,Tocai,Molnar,Forisz,Betea,Morar,Popa,Marti,Kovacs,Valcan,Crismariu,Tirtea,Cazan,Szenko.

Antrenor : Papp Attila jr.

Arbitraj: Dan Maghiar-Erdokozi Andreea,Marius Maghiar (Baia Mare)

Meci dominat clar ,in prima repriza ,de echipa gazda ,dominare concretizata prin golul reusit de catre Ionela Vidican in urma unei excelente lansari in adincime a Cristinei Peride.Baimarencele au mai irosit citeva bune oportunitati de majorare a scorului ratind din pozitii clare prin Cristina Peride,Dana P. si Ionela Vidican.

Dupa reluare oaspetele au reusit sa mai echilibreze jocul si ,in urma unei indecizii a apararii centrale, au reusit sa inscrie golul egalizator prin Kovacs. In  prelungiri ambele echipe au ratat desprinderea: mai intii Independenta, prin Anamaria Berintan care n-a reusit sa o invinga in situatie de unu la unu pe portarita oradeanca Adriana Cioara si, in replica , la ultima faza a meciului Crismariu trimite ,din pozitie centrala, milimetric pe linga poarta baimareana.

In etapa viitoare(ultima a turului) baimarencele vor juca in deplasare la Craiova cu echipa locala Real .

txt si foto: Mircea Pauseniuc