AcasăEvenimentSportFOTBAL FEMININ – ACS Venus Maramureș a pierdut meciul contra Olimpia 2...

FOTBAL FEMININ – ACS Venus Maramureș a pierdut meciul contra Olimpia 2 Cluj Napoca, scor 0-7

FOTBAL FEMININ   ACS Venus Maramureș a disputat duminică, 21 octombrie un meci împotriva echipei. Meciul a contat pentru a 5-a etapă a ligii a doua de fotbal feminin.

Meciul s-a terminat cu un nedrept 7-0 pentru echipa gazdă. La pauză scorul a fost de 1-0 pentru clujence și dar maramureșencele noastre practicau un joc foarte bun, cu combinații la nivelul ierbii și cu o așezare tactică greu de depășit. De apreciat este și portarul Vanessa Boloș care a apărat două lovituri de la 11 metri. Însă pregătirea mai bună fizică a clujencelor și-a spus cuvântul. ACS Venus Maramureș a căzut atât fizic cât și moral iar în ultimele minute scorul a devenit 7-0.

Echipa de start:

Portar: 1. Bolos Vanessa

Fundași : 15. Vancea Daiana, 16. Natalia Bolos , 6. Denisa Racz , 17.Oana Pop

Mijlocași : 14. Diana Butuza, 2. Olar Larisa , 11. Amalia Hohman , 10. Amalia Ionescu

Atacanți : 5. Denisa Zah, 7. Larissa Bolos

Rezerve : 9. Alexandra Voicu , 13. Lorena Dan, 8. Ada Huszar, Denisa Onanie

Alte rezultate din etapa a 5-a  a ligii a doua din seria în care este prezenta ACS Venus Maramureș  au fost:

• SPORTING Lugas 0 – 4 Luceafarul Filiași Info
  • CS Ineu 1 – 18 Olimpic Star Cluj Info
  • Piros Security 5 – 0 Banat Girls

Următorul meci pe care îl vor avea fetele de la ACS Venus Maramureș a fi împotriva echipei Olimpic Star Cluj. Meciul a fost programat pentru data de 4 noiembrie.