AcasăEvenimentSportFOTBAL – FCM Baia Mare s-a impus categoric în fața celor de...

FOTBAL – FCM Baia Mare s-a impus categoric în fața celor de la FC Brașov

FCM Baia Mare s-a impus astăzi, 15 mai, în fața celor de la FC Brașov.

Echipa antrenată de Dorin Toma a câștigat confruntarea de pe teren propriu cu scorul de 3-0. Victoria băimărenilor a fost una lejeră, dar echipa rămâne tot pe ultimul loc în clasamentul provizoriu al Play Off-ului Seriei a II-a a Ligii a II-a de Fotbal din cauza celor două depunctări înregistrate până acum.

Echipa antrenată de Dorin Toma și-a făcut astăzi datoria și a smuls din brațele brașovenilor o victorie importantă. Scorul partidei a fost deschis în minutul 37 al meciului prin reușita lui Vasile Pop, scor cu care se intră și la pauză la vestiare.

În repriza secundă, Silviu Balaure marchează pentru 2-0 printr-o minge primită de la Cosmin Sîrbu. Opt minute mai târziu, dintr-o fază identică, Cosmin Sîrbu duce scorul la 3-0.

Baia Mare: Ormenişan (Roşiianu ’83) – Duruş, Sg. Oltean, Fl. Ilie (Daminuţă ’34), Aniţoiu – A. Ignea (cpt.), Codoban – Vasilache, C. Sîrbu, Balaure (D. Munteanu ’70) – V. Pop
Rezerve neutilizate: Bota – Buşu, Şter, Codin
Antrenor: Dorin Toma

FC Braşov: Căucă – Ş. Moraru, Istrofor, M. Marin, Pamfile – Rz. Avram, Alupoaie (Vl. Munteanu ’70), Sil. Pană, Andor – Mug. Buga (cpt.)(Al. Coman ’61), Bg. Rusu (D. Ene ’54)
Rezerve neutilizate: D. Mutu – Livan, Negotei, I. Manole
Antrenor: Adrian Szabo