AcasăEvenimentSportFotbal. AMICAL - Old-boy Fan Sport Baia Mare – Minerul Cavnic 5-2

Fotbal. AMICAL – Old-boy Fan Sport Baia Mare – Minerul Cavnic 5-2

Pe terenul din satul Sasar, s-a desfasurat meciul amical de fotbal dintre echipa de Old-boys Fan Sport Baia Mare si echipa de Liga a IV-a Minerul Cavnic. Jocul a inceput in nota de dominare a achipei oaspete care deschis scorul foarte repede prin Mihai Pavel, in urma unui contraatac rapid.Dupa numai cateva minute gazdele egalează prin Bogdan Trif , după o balbîială a apărării echipei din Cavnic.În minutul 30 echipa Minerul reuşeşte să marcheze din nou, prin juniorul de perspectivă Alexandru Şovaschi, insă replica echipei Fan Sport a fost promtă şi pana la pauză reuşeşte egalarea prin Ovidiu Salca.

După reluarea jocului, echipa din Baia Mare, desfăşoară un joc foarte bun şi reuşeşte să înscrie de trei ori prin Andrei Costin, Rareş Popescu şi din nou prin Ovidiu Salca, scorul final fiind de 5-2.

Arbitrajul a fost asigurat de Ioan Marchis, ajutat de Manu Daubner şi Dragoş Mercea.

Meciul revanşă se va disputa la Cavnic, în funcţie de timp..

Echipele:

Fan Sport:Mihai Dunca, Sorin Bozîntan, Nicolae Popescu, Florin Miclaus, Ştefan Iacob, Ştefan Reznek,Rareş Popescu, Andrei Costin, Bogdan Trif, Alin Gavrilă şi Ovidiu Salca.Au mai jucat Daniel Gheighiş şi Alexandru Butean.

Minerul Cavnic: Daniel Petran, Gabriel Pop, Mihai Danciu, Alexandru Goteciuc, Malvin Karpacs, Cristian Deac, Alexandru Bud, Radu Iman, Alexandru Şovaschi, Mihai Pavel,Aurelian Costenar.Au mai jucat Mihai Marian, Marcel Daubner, Dragoş Mercar şi Emanuel Daubner.Antrenor Nicolae Rai.