FOTBAL – Componenta grupelor din preliminariile CE 2016. Unde si cand va juca Romania.

0
148

Astăzi, la Nisa, a avut loc tragerea la sorţi pentru preliminariile Campionatului European din 2016. Naţionala de fotbal a României a picat în grupa F, alături de două naţionale cu care s-a intersectat şi la ultimele preliminarii, Ungaria şi Grecia! Ceilalţi trei adversari sunt şi mai abordabili.

 

GRUPA A: Olanda, Kazahstan, Islanda, Letonia, Turcia, Cehia

GRUPA B: Bosnia, Andorra, Cipru, Tara Galilor, Israel, Belgia

GRUPA C: Spania, Luxemburg, Macedonia, Belarus, Slovacia, Ucraina

GRUPA D: Germania, Gibraltar, Georgia, Scotia, Polonia, Irlanda

GRUPA E: Anglia, San Marino, Lituania, Estonia, Slovenia, Elvetia

GRUPA F: Grecia, Insulele Feroe, Irlanda de Nord, Finlanda, ROMANIA, Ungaria

GRUPA G: Rusia, Liechtenstein, Moldova, Muntenegru, Austria, Suedia

GRUPA H: Italia, Malta, Azerbaidjan, Bulgaria, Norvegia, Croatia

GRUPA I: Portugalia, Albania, Armenia, Serbia, Danemarca

Programul meciurilor din grupa F:

  • 7 septembrie 2014

Ungaria – Irlanda de Nord
Insulele Feroe – Finlanda
GRECIA – ROMANIA (ora 21.45)*

  • 11 octombrie 2014

ROMANIA – UNGARIA (ora 19.00)
Finlanda – Grecia
Irlanda de Nord – Insulele Feroe

  • 14 octombrie 2014

Insulele Feroe – Ungaria
FINLANDA – ROMANIA (ora 21.45)
Grecia – Irlanda de Nord

  • 14 noiembrie 2014

Grecia – Insulele Feroe
Ungaria – Finlanda
ROMANIA – IRLANDA DE NORD (ora 21.45)

  • 29 martie 2015

Irlanda de Nord – Finlanda
ROMANIA – INSULELE FEROE (ora 19.00)
Ungaria – Grecia

  • 13 iunie 2015

Finlanda – Ungaria
Insulele Feroe – Grecia
IRLANDA DE NORD – ROMANIA (ora 21.45)

  • 4 septembrie 2015

Insulele Feroe – Irlanda de Nord
Grecia – Finlanda
UNGARIA – ROMANIA (ora 21.45)

  • 7 septembrie 2015

Finlanda – Insulele Feroe
Irlanda de Nord – Ungaria
ROMANIA – GRECIA (ora 21.45)

  • 8 octombrie 2015

Ungaria – Insulele Feroe
Irlanda de Nord – Grecia
ROMANIA – FINLANDA (ora 21.45)

  • 11 octombrie 2015

INSULELE FEROE – ROMANIA (ora 19.00)
Finlanda – Irlanda de Nord
Grecia – Ungaria

Meciul de la Atena se va juca fara spectatori, din cauza unei suspendari primite de Federatia elena, potrivit GSP.ro.

Primele doua clasate din fiecare grupa se califica la turneul final, impreuna cu echipa de pe locul 3 care va avea cel mai bun punctaj contra formatiilor clasate pe locurile 1, 2, 4 si 5 in grupa sa. Celelalte opt echipe clasate pe locul 3 vor disputa un play-off in noiembrie 2015 pentru ultimele patru locuri de la turneul final.

Te-ar mai putea interesa

Loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.