DERBY DOAR CU NUMELE – Avântul Bârsana a spulberat-o pe Plimob Sighetu Marmației!

0
253

DERBY DOAR CU NUMELE Mult așteptatul derby din Seria Nord, dintre Avântul Bârsana și Plimob Sighetu Marmației, echipe aflate pe primele două locuri, la egalitate de puncte, a avut un deznodământ neașteptat. Avântul a câștigat pe terenul rivalei la un scor neobișnuit chiar și la acest nivel, 7-1, demonstrând că nu are nicio adversară de temut în lupta pentru câștigarea seriei. Singura problemă pentru Avântul va fi în finala pentru desemnarea campioanei județului, pe care o va disputa cu câștigătoarea Seriei Sud. Deocamdată echipa din Bârsana este singura din Liga a IV-a care n-a pierdut niciun punct în cele opt meciuri jucate.

Loading...

În Seria Sud, Lăpușul nu a jucat, iar Progresul Dumbrăviața, principala sa urmăritoare, a câștigat în deplasare și s-a apropiat la un singur punct, într-o etapă în care gazdele au câștigat doar un punct. (Grigore Ciascai)

Seria Nord

Rezultatele etapei a 9-a

AS Remeţi 3 – 1 AS Foresta Câmpulung la Tisa
Pauza: 2-1
CSO Borşa 3 – 4 AS Iza Dragomireşti
Pauza: 2-1
ACS Bradul Vişeu de Sus STA
CS Plimob Sighetu Marmaţiei 1 – 7 AS Avântul Bârsana
AS Zorile Moisei 4 – 1 ACS Salina Ocna Şugatag
AS Metalul Bogdan Vodă 1 – 3 AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 1-1

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 AS Avântul Bârsana 8 8 0 0 47-7 24p +12
2 CS Plimob Sighetu Marmaţiei 9 7 0 2 33-17 21p +9
3 AS Iza Dragomireşti 8 6 0 2 35-12 18p +3
4 AS Recolta Săliştea de Sus 8 5 1 2 14-9 16p +7
5 AS Zorile Moisei 9 4 3 2 18-17 15p +3
6 ACS Bradul Vişeu de Sus 8 4 0 4 21-19 12p +3
7 CSO Borşa 8 2 2 4 15-42 8p -7
8 AS Remeţi 8 2 1 5 17-28 7p -5
9 ACS Salina Ocna Şugatag 8 1 2 5 21-33 5p -10
10 AS Foresta Câmpulung la Tisa 8 1 1 6 9-28 4p -8
11 AS Metalul Bogdan Vodă 8 0 0 8 9-27 0p -12

 

Etapa următoare, 30 octombrie

AS Foresta Câmpulung la Tisa AS Recolta Săliştea de Sus
ACS Salina Ocna Şugatag AS Metalul Bogdan Vodă
AS Avântul Bârsana AS Zorile Moisei
  CS Plimob Sighetu Marmaţiei
 
AS Iza Dragomireşti ACS Bradul Vişeu de Sus
AS Remeţi CSO Borşa

 

Seria Sud

 
CS Fărcașa 2 – 4 ACS Progresul 2012 Dumbrăvița
Pauza: 0-1
15:00
CS Comuna Satulung 1 – 6 CS Progresul Şomcuta Mare
Pauza: 0-5
15:00
AS Minerul Cavnic 3 – 3 CS Seini
Pauza: 2-0
15:00
AS Gloria Chechiş 1 – 2 AS Unirea Şişeşti
Pauza: 0-1

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 FC Lăpuşul Târgu Lăpuş 8 6 1 1 38-10 19p +7
2 ACS Progresul 2012 Dumbrăvița 8 6 0 2 22-12 18p +6
3 CS Fărcașa 8 4 2 2 28-16 14p +2
4 CS Progresul Şomcuta Mare 7 4 0 3 31-15 12p +3
5 AS Gloria Chechiş 8 3 1 4 12-15 10p -2
6 AS Unirea Şişeşti 8 3 1 4 18-25 10p -2
7 CS Seini 8 2 2 4 14-27 8p -4
8 CS Comuna Satulung 8 2 1 5 12-34 7p -5
9 AS Minerul Cavnic 7 0 2 5 7-28 2p -10

 

Etapa următoare, 30 octombrie

CS Comuna Satulung ACS Progresul 2012 Dumbrăvița
AS Minerul Cavnic CS Progresul Şomcuta Mare
AS Gloria Chechiş CS Seini
FC Lăpuşul Târgu Lăpuş AS Unirea Şişeşti

 

Te-ar mai putea interesa

Loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.