DERBY DE MARAMUREȘ – În Liga a 3-a, Viitorul Ulmeni a câștigat în deplasare la ACS Comuna Recea

2
693

DERBY DE MARAMUREȘ Pentru iubitorii fotbalului din Maramureș cel mai important meci din etapa a IV-a programat în Liga a III-a a fost cel dintre Viitorul Ulmeni și ACS Comuna Recea. Ambele echipe erau neînvinse până acum și ocupau poziții fruntașe în clasament. A rezultat un joc viu disputat în care Viitorul a dominat categoric prima parte, când a și înscris de două ori. În repriza secundă gazdele au alergat după egalare, au înscris destul de repede un gol prin penalty-ul transformat de Alin Bota, dar mai mult n-au putut face.

A fost o etapă cu trei victorii în deplasare. După aceste prime patru etape disputate s-a constituit un grup format din echipele Sănătatea Cluj, AFC Hermannstadt și Metalurgistul Cugir, în care aproape sigur se va afla câștigătoarea seriei.