AcasăEvenimentSportDEBUT CU DREPTUL – Echipa de handbal feminin CS Minaur a învins...

DEBUT CU DREPTUL – Echipa de handbal feminin CS Minaur a învins CSS Caracal cu scorul 36-25

DEBUT CU DREPTUL  Echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Minaur a început cu dreptul ediția 2016/2017 a Diviziei A. Echipa băimăreană a învins cu scorul de 36-25 în deplasare la CSS Caracal. La pauza jocului, cele două echipe au fost despărțite de șase goluri, scor 17-11 pentru echipa noastră.

Începutul de joc a fost echilibrat, cele două echipe mergând de la egal la egal în primele zece minute, scor 2-2 (min. 5), 4-4 (min. 10). CS Minaur s-a distanțat pentru prima dată la trei goluri în minutul 14, scor 4-7, motiv pentru care banca tehnică a echipei din Caracal a solicitat time-out, insuficient, deoarece echipa noastră a dus scorul la 7-14 cu șapte minute înainte de finalul primelor 30 de minute. La pauză, CS Minaur a intrat la cabine cu un avantaj de șase goluri, scor 11-17.

LET’S DO IT, MARAMUREȘ! – 10 mii de saci de gunoaie strânse de peste 12 mii de voluntari la ziua de curățenie generală

Diferența de la pauză s-a menținut și în prima repriză, până în ultimele zece minute ale jocului, când CS Minaur s-a distanțat la 8 (22-30 min. 53) respectiv zece goluri (22-32 min. 55). La finalul partidei, CS Minaur s-a impus cu 36-25.

În etapa următoare CS Minaur va sta, următorul joc pentru echipa noastră fiind programat pe 12 octombrie, atunci când vom debuta oficial pe propriul teren împotriva echipei CSM Slatina, în cadrul etapei cu numărul trei din Divizia A.

Sursă foto: Facebook