AcasăEvenimentSportDan Petrescu și-a ieșit din minți după ce a fost învins acasă...

Dan Petrescu și-a ieșit din minți după ce a fost învins acasă de fosta lui echipă în ultimul minut!

Dan Petrescu a ratat victoria in fata fostei echipe. Dinamo Moscova a pierdut dramatic, scor 1-2 pe teren propriu in meciul cu Kuban, iar Dan Petrescu si-a iesit din minti pe marginea terenului.
Dupa o prima repriza pe care a dominat-o in totalitate, echipa lui Petrescu a deschis scorul in minutul 45, printr-un sut din afara careului trimis de Noboa.

La 20 de minute de la reluarea jocului, Dinamo Moscova a egalat prin Fidler, gratie unui sut din lovitura libera.
Dan Petrescu a turbat pe margine inainte ca cei de la Kuban sa egaleze, dupa ce un jucator de-al sau a comis un fault la marginea careului. Petrescu a urlat, a gesticulat nervos, iar apoi a lovit cu piciorul banca de rezerve de mai multe ori. Din lovitura libera, Kuban a egalat.
Petrescu s-a rastit apoi la arbitru, iar acesta l-a amenintat ca il elimina.
Ghinionul a continuat pentru echipa lui Petrescu, Dinamo incasand gol la ultima faza a meciului. Dupa aceasta faza, Petrescu s-a enervat si a plecat la vestiare.
Dupa acest rezultat, Dinamo Moscova ramane ultima in Rusia, cu 3 puncte acumulate in 7 meciuri.
Etapa urmatoare, Dinamo va intalni FC Rostov in deplasare.
Dan Petrescu a fost vizibil afectat dupa ce a pierdut meciul cu Kuban Krasnodar in prelungiri, cu scorul de 1-2.
Antrenorul roman a resimtit probleme de sanatate si nu s-a mai prezentat la conferinta de presa.
„Nu mai pot! Nu mai pot!” – a tot repetat Dan Petrescu dupa ce Kuban a inscris golul de 2-1 la ultima faza a meciului.
Locul lui Dan Petrescu la conferinta de presa a fost luat de Dmitry Khokhlov.