AcasăEvenimentSportCOMPETIȚIE - Cupa 1 Decembrie la tenis de masă şi minifotbal

COMPETIȚIE – Cupa 1 Decembrie la tenis de masă şi minifotbal

Săptămână trecută, Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Maramureş cu sprijinul Clubului Sportiv Dinamo Maramureş, a organizat cea de-a doua ediţie a competiţiei sportive Cupa 1 Decembrie.

Astfel, aproximativ 130 de poliţişti s-au înscris pentru participarea la competiţia de tenis de masă şi cea de minifotbal.

În sala de sport din Baia Sprie, 15 poliţişti pasionaţi de tenis de masă au concurat pentru câştigarea trofeului. La categoria sub 35 de ani, a fost desemnat câştigător reprezentantul Poliţiei Borşa iar la categoria peste 35 de ani, locul I a fost ocupat de reprezentantul Serviciului de Combatere a Criminalităţii Organizate Maramureş.

politie1În ceea ce priveşte competiţia de minifotbal, 14 echipe din cadrul Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Maramureş s-au confruntat pe terenurile sălilor de sport din Baia Sprie şi Tăuţii Măgherăuş.

S-au calificat în semifinale echipele Poliţiei din Sighetu Marmaţiei, Poliţiei din Vişeu de Sus, Serviciului de Investigarea Criminalităţii Economice şi Biroului de Ordine Publică Baia Mare.

Trofeul a fost adjudecat de echipa poliţiştilor de ordine publică din Baia Mare.