AcasăEvenimentSportCN DE MINIHANDBAL FEMININ - CS Phoenix Baia Mare s-a clasat pe primul...

CN DE MINIHANDBAL FEMININ – CS Phoenix Baia Mare s-a clasat pe primul loc la faza pe euro-regiune

În sala sporturilor „Lascar Pana” din Baia Mare s-a desfăşurat faza pe euro-regiune (RO6) a Campionatului Naţional de minihandbal, competiţie la care au participat echipele calificate din judetele Cluj, Sălaj, Bihor, Satu Mare şi Maramureş.

CS Phoenix Baia Mare a câştigat grupa A după ce a iînregistrat trei victorii: 14-4 cu CSS nr. 2 Baia Mare, 10-0 cu „U” Cluj Napoca si 17-8 cu CS Atletik Satu Mare.

Clasament Grupa A: 1. CS Phoenix Baia Mare, 2. CS Atletik Satu Mare, 3. CSS nr. 2 Baia Mare, 4. „U” Cluj Napoca.

Clasament Grupa B: 1. CSS Zalau, 2. CSS Viitorul Cluj Napoca, 3. CS Marta Baia Mare, 4. ACS Alpha Oradea.

În finala turneului CS Phoenix a învins cu 10-9 CSS Zalău, iar ân meciul pentru locurile 3-4 CSS Viitorul Cluj a câştigat cu 20-14 meciul cu CS Atletik Satu Mare.

Clasament final Euro-regiunea RO 6: 1. CS Phoenix Baia Mare, 2. CSS Zalău, 3. CSS Viitorul Cluj, 4. CS Atletik Satu Mare, 5. CS Marta Baia Mare, 6. CSS nr. 2 Baia Mare, 7. ACS Alpha Oradea, 8. „U” Cluj Napoca (primele patru clasate s-au calificat la turneul semifinal).