AcasăEvenimentSportAPROAPE DE OBIECTIV - Mutu și Ajaccio au castigat un meci important

APROAPE DE OBIECTIV – Mutu și Ajaccio au castigat un meci important

Ajaccio a castigat partida disputata pe teren propriu in fata celor de la Lorient, scor 1-0.
La revenirea pe gazon, Mutu a avut o evolutie buna si a pus umarul la intreruperea unei serii de trei meciuri consecutive fara victorie pentru Ajaccio. Adrian Mutu a fost extrem de activ, in special in prima repriza, cand a avut si un gol anulat de tusierul partidei.
Romanul s-a zbatut mult pe toata durata partidei, insa pasa decisiva spre el a lipsit. In cele din urma, Ajaccio a deschis scorul in minutul 75, prin Ronald Zubar.

Mutu ramane astfel cu sapte goluri marcate in 19 partide la Ajaccio. Dupa aceasta partida, Ajaccio a urcat pe locul 13 in Franta, cu 32 de puncte in 27 de etape.