AcasăEvenimentSportACTUALIZARE: LIGA a V-a. Fotbalistii de la Copalnic au iesit de pe...

ACTUALIZARE: LIGA a V-a. Fotbalistii de la Copalnic au iesit de pe teren din Suciu de Sus in minutul 60

Astazi s-au disputat meciuri in cele doua serii ale ligii a V-a. In seria 1 a fost ultima etapa, in timp ce in seria a doua penultima. Mai este si un meci restant din seria 1. Pe terenul celor de la Bastinasii Suciu de Sus au fost ceva probleme. Din cate stim pana la aceasta ora meciul s-a terminat in minutul 60 la scorul de 3-2. Fotbalistii de la Copalnic Manastur au protestat parasind suprafata de joc dupa ce un jucator de-al lor a fost eliminat. Acestia sustin ca arbitri au tolerat jocul dur al gazdelor, pe care nu l-ar fi sanctionat de frica. De cealalta parte, gazdele sustin ca nici vorba de asa ceva. Ramane de vazut ce a scris observatorul in raport iar comisiile AJF vor da verdictul in acest caz.

Incidente au fost si la meciul de la Iadara, unde un individ care sustine echipa gazda desi suspendat l-a imbrancit pe centralul partidei.

Nimeni nu mai intelege astfel de gesturi mai ales cand se intampla la nivelul ligii a V-a. Probabil nu le „convine” formatiilor faptul ca AJF deleaga arbitri divizionari la meciuri. Daca nici acesti arbitri nu „corespund” cerintelor unei formatii din ultimul esalon al fotbalului nu ne ramane decat sa mergem si sa urmarim curse de cai.

Seria 1. Etapa 22. Ultima etapa
Gloria Culcea – Magura Coas 6-0
Gloria Chechis – Viitorul Coltau 5-1
Unirea Sacalaseni – FCMU 2 Baia Mare 2-6
Speranta Cernesti – Deportivo la Coruia 6-1
Faurul Fauresti – Olimpia Carbunari 9-1
Bastinasii Suciu de Sus – Steaua Copalnic Manastur 3-2 (in minutul 60 intrerupt)