AcasăEvenimentSportACTUALIZARE: Fotbal. Liga a IV-a. Scandal la Avantul Barsana - Iza Dragomiresti...

ACTUALIZARE: Fotbal. Liga a IV-a. Scandal la Avantul Barsana – Iza Dragomiresti in seria Nord. Rezultate etapei (VIDEO)

Seria SUD
Vectrix Satulung – CS Seini 2-1 (0-0). Au marcat: Claudiu Conea 60′, Vasile Dale 70′, respectiv Florin Firisar 80′. Juniori: 7-0.
CS Farcasa – Spicul Ardusat 1-4. Au marcat: Dorin Bora 12′, respectiv Andrei Rusu 9′, 85′, Adrian Tarta 45′, 79′. La juniori: 0-25.
Bradul Grosii Tiblesului – AS Comuna Recea 0-3. Juniori: 0-3
ACS FC Municipal 2 Baia Mare – Progresul Somcuta Mare 0-3. Au marcat: Dan Maries 19′, Adrian Grad 30′, Daniel Cosar 38′. La juniori: 3-1
Unirea Sisesti – Lapusul Tg. Lapus 0-1. A marcat: Gabriel Cozma 20′. Juniori: 1-2.
AS Speranta CSS 2 Coltau – Viitorul Ulmeni 2-1.  La juniori: 1-1.

10Unirea Şişeşti18611135-5019p-8
11Minerul Cavnic18521126-4717p-10

5CS Seini1791741-4628p+4
6Minerul Cavnic1882841-2826p-1
13Unirea Şişeşti18421225-8114p-13

In seria Nord a fost scandal urias la meciul Avantul Barsana – Iza Dragomiresti. Gazdele au condus cu 2-0 pana in minutul 35. Intr-un sfert de ora, oaspetii au reusit sa marcheze de trei ori, intorcand soarta meciului. De aici a inceput circul. Gelu Bar (Iza Dragomiresti) a fost lovit cu pumnul in gura de catre un jucator advers. Agresorul se pare ca este recidivist, el mai fiind suspendat de Comisia de Disciplina a AJF Maramures si zece etape. De la un jucator al oaspetilor ar fi pornit totul. Razvan Timb ar fi aratat gesturi obscene spre spectatori. In cele din urma jocul a continuat, oaspetii reusind victoria. Vom reveni pe marginea acestui subiect.

Seria Nord
FC Remeti – Brisca Sarasau 2-1. Au marcat: Alex Maran 5′, 53′, respectiv Stelian Ierima 66′. La juniori: 0-2.
Salina Ocna Sugatag – Bradul Viseu de Sus (se va juca in 28 mai)
CSM Sighetu Marmatiei – Dumiart Bogdan Voda 13-0. Au marcat: Paul Baias 17′ (penalti), 58′, Raul Novoselenszki 20′, 30′, Alexandru Taciuc 26′, 64′, 69′, Sorin Perta 34′, 50′, Madalin Boerica 47′ (penalti), 81′, 83′, Zsolt Muller 79′. La juniori: 3-0.
Avantul Barsana – Iza Dragomiresti 2-3 (2-3). Au marcat: Remus Deac 4′, Cosmin Marincean 17′, respectiv Ioan Maris 21′, Petru Negrea 22′, Stefan Illes 45′. Cartonase rosii: Liviu Vraja (la pauza il loveste pe Gelu Bar de la oaspeti cu pumnul in fata si il prinde de gat, respectiv Razvan Timb (la pauza provoaca un adversar si primeste al doilea cartonas galben). La juniori: 4-1.
Recolta Salistea de Sus – Rozalina Rozavlea 1-3.  Au marcat: Vasile Vlad 73′, respectiv Ioan Ardelean 23′, 83′, Gheorghe Picler 67′. Gazdele au depus o contestatie pentru un jucatorde la Rozavlea. Aceasta se va judeca joi la AJF Maramures. La juniori: 2-13
Luceafarul Stramtura – Zorile Moisei 1-2. Au marcat: Ioan Petrovan 76′, respectiv Petru Rosus 2′, Denis Baranyi 31′. Cartonas rosu: Traian Mit (90′, oaspeti, cumul de cartonase galbene). La juniori: 9-0.