AcasăEvenimentSportACADEMIA DE HANDBAL MINAUR - Juniorii III s-au impus categoric în derby-ul...

ACADEMIA DE HANDBAL MINAUR – Juniorii III s-au impus categoric în derby-ul seriei H

ACADEMIA DE HANDBAL MINAUR Juniorii III ai Academiei de Handbal Minaur au câștigat într-o manieră categorică derby-ul seriei H împotriva echipei Alpha Oradea, scor 31-20.

Primele zece minute au fost echilibrate, cele două echipe mergând de la egal la egal. De la 6-6 (min. 11) , Academia de Handbal Minaur a marcat șase goluri consecutive și s-a distanțat la 12-6 (min. 18).

Până la pauză, juniorii băimăreni au ajuns la un avantaj de șapte goluri, scor 16-9.

Repriza secundă a fost una fără istoric, oaspeții nereușind să se apropie la mai puțin de șase goluri, chiar mai mult, Academia de Handbal Minaur și-a mărit avantajul înregistrat la pauză, iar la finalul jocului s-a impus cu 31-20.

Etapa următoare, Academia de Handbal Minaur se va deplasa pe terenul echipei Academica Cluj-Napoca.