AcasăEvenimentSportACADEMIA DE HANBAL MINAUR - O victorie și o înfrângere pentru juniorii...

ACADEMIA DE HANBAL MINAUR – O victorie și o înfrângere pentru juniorii IV la Turneul Final

ACADEMIA DE HANBAL MINAUR În prima zi a Turneului Final rezervat juniorilor IV, Academia de Handbal Minaur a înregistrat o victorie și o înfrângere.

În prima partidă, juniorii băimăreni au pierdut cu CSU Suceava, scor 25-20, urmând ca în al doilea joc al zilei să învingă într-o manieră clară pe HC Adrian Petrea, scor 24-7.

În prima partidă, CSU Suceava s-a distanțat încă din start, scor 5-2, însă Academia de Handbal Minaur a reușit să restabilească egalitatea până la pauză, când s-a intrat la cabine cu scorul de 12-12.

Pe finalul meciului, echipa din Suceava a reușit să se desprindă, câștigând la final cu 25-20.

Partida cu HC Adrian Petrea Reșița a fost una fără istoric, diferența de valoare fiind clară. Echipa din Reșița a marcat în prima repriză doar două goluri (scor 11-2).

La finalul partidei, Academia de Handbal Minaur s-a impus cu 24-7.

Vineri, 9 iunie, Academia de Handbal Minaur întâlneşte pe CSM Ploiești într-o partidă decisivă pentru calificarea în sferturile turneului.