AcasăEvenimentSportA LOVIT DIN NOU – Băimăreanul Cristi Bud a înscris în poarta...

A LOVIT DIN NOU – Băimăreanul Cristi Bud a înscris în poarta francezilor de la Saint – Etienne!

Cristian Bud a marcat un gol pentru Milsami Orhei în play-off-ul Ligii Europa! Moldovenii au obţinut o remiză cu Saint-Etienne.

Fotbalistul echipei Milsami Orhei, Cristian Bud, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, joi seară, pe teren propriu, scor 1-1, în compania formaţiei AS Saint-Etienne, în prima manşă a play-off-ului Ligii Europa. Bud, integralist la gazde, a marcat în minutul 57.

Pentru oaspeţi a înscris Hamouma ’40. Acelaşi Hamouma a ratat un penalti în minutul 16 şi a fost eliminat în minutul 56.  Mijlocaşul care a făcut tot ce a vrut la Târgu Mureş, în prima manşă turului 2 preliminar (3-0 pentru francezi) a polarizat atenţia şi în această seară. A ratat un penalty, a marcat pentru 1-0 (’40), dar a avut o intrare grosolană, cu piciorul sus, direct în figura unui fundaş al gazdelor și a primit direct cartonașul roșu.

Partida retur este programată săptămâna viitoare.